Akcie MŠ

OKTÓBER

14.10.2017 18:59

19.10.2017 - Deň jabĺk - si pripomenuli deti s p. učiteľkami v 2 a3 triede. spoločne si zarecitovali básničky a zaspievali pesničky o jabĺčkach. v triede si pripravili výstavu jabĺčok ktoré si deti  doniesli so sebou z domu a niečo doplnili aj p. učiteľky a vybrali najkrajšie jabĺčko. Z voňavých a sladkých jabĺčok si pripravili jabĺčkové hody z ktorých sa deti veľmi tešili. Neskôr si deti jabĺčka modelovali, maľovali, kreslili, dotvárali a urobili výstavu prác v šatňách.

13.10.2017 - Divadlo ,,Gašparko" - Tri prasiatka Tento deň sme v našej MŠ veľkým potleskom privítali obľúbené divadlo Gašparko s rozprávkou ,,Tri prasiatka“, z ktorej deti mali veľký zážitok a zároveň ponaučenie o tom, že byť lenivý sa nevypláca. Najstaršie prasiatko Ňaf bolo starostlivé a pracovité, no jeho mladší braček Ňif a sestrička Ňuf boli leniví, najradšej zo všetkého sa iba hrali, alebo len tak vylihovali v posteli. Ňafko sa o svojich súrodencov staral, pripravoval im jedlo, no keď ich poprosil o pomoc, tak sa z neho vysmiali. Preto od svojich súrodencov odišiel a postavil si svoj vlastný domček z tehál. Ňuf si postavila domček zo slamy, Ňif z dreva, ale keď prišiel vlk, tak im domčeky rozfúkol. Prasiatka rýchlo utekali k najstaršiemu bračekovi a prosili ho, aby im zachránil život pred zlým vlkom. Ňafko ich pustil dnu a vlka tak vyplašil, že už nikdy viac sa nevrátil. Až vtedy si Ňuf a Ňif uvedomili, že ich starší braček mal naozaj pravdu. Poďakovali mu, že im zachránil život a ospravedlnili sa, že mu nechceli pomáhať. Odvtedy si všetky tri prasiatka Ňif, Ňuf a Ňaf spokojne žili v domčeku a pomáhali si. 

 

  

3.10.2017- Turistická vychádzka - 2.-3.trieda Deti zajačikovej a lienkovej triedy sa vybrali na turistickú vychádzku. bolo pravé jesenné počasie vhodné na zber jesenných plodov gaštanov, žaluďov, bukvíc, šušiek , šipiek a prekrásne sfarbených jesenných listov. Pod nohami im šušťalo jesenné lístie, v ktorom mali možnosť pozorovať rôzné druhý húb. Domov sa vracali dobré naladení a s nádielkou jesenných plodov na ďalšie dotváranie v triedach.

SEPTEMBER

24.09.2017 12:06

29.09.2017 - Jesenné tvorivé dielne - 7.trieda -V tento deň sa stretli rodičia s deťmi v tvorivej dielni  - Tekvičky. Spoločnými silami vyrezávali a zdobili tekvice šiškami, žaluďmi, gaštanmi, šípkami a farebnými listami. Hotovými výrobkami vyzdobili školský dvor materskej školy, kde si spoločne zaspievali pieseň Jeseň prišla, farbí nám svet, to je krása........

     

18.09.2017 - PALCULIENKA  -Do našej materskej školy  zavítalo divadlo Babadlo z Prešova s krásnym predstavením rozprávky o Palculienke.  Bol to príbeh maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka bola pekná a mala viacerých nápadníkov. Najprv ju chcel žabiak, potom sa o jej priazeň pokúsil dotieravý chrúst a nakoniec sa mala stať nevestou slepého krta. Takto  sa začal  príbeh malej Palculienky  a jej cesty za šťastím. Predstavenie sa deťom veľmi páčilo a ocenili ho silným potleskom.