JÚN

01.06.2018 19:23

29.06.2018 - Sokoliarske vystúpenie skupiny HORUS - Tento deň do našej MŠ zavítala vzácna návšteva. Prišiel nás pozrieť sokoliar zo skupiny HORUS, aby nám ukázal krásu dravcov. Šes úžasných vtákov -sova Lulu, Plamienka driemavá - Gargamel, myšiak lesný - Beta, výr skalný - Mirko, myšiak Hera a sokol Sven- nám predviedli svoj let ponad hlavy deti, pristátie na rukavici sokoliara a chytanie potravy počas letu. Deťom sa vystúpenie páčilo a možno raz  aj z našich škôlkarov vyrastú sokoliari.

  

27.06.2018 - Rozlúčková diskotéka + video- Posledné dni školského roka nám prišiel spríjemniť ujo Ľubo. Je to známy zabávač a spevák detských piesni. V tento deň si pre nás pripravil veselú diskotéku. Všetky deti sa zabávali, tancovali spolu so svojimi pani učiteľkami. Bol to naozaj zábavný koniec školského roka.

   

 22.06.2018 - Ukončenie programu ČK -Dorotka a jej priatelia - trieda zajačikov a lienok

 

20.06.2018 - Rozlúčka predškolákov - Dnes sa v našej materskej škole konalo príjemné lúčenie predškolákov. Posledná pieseň na rozlúčku a posledné spoločné objatie s tými, s ktorými trávili dlhý čas v materskej škole.  Všetkým budúcim prváčikom prajeme vykročenie tou správnou nohou a úspešný začiatok prváckeho života.

  

15.06.2018 - Maľovanie na chodník - Súčasťou festivalu bol aj 13.ročník detskej výtvarnej súťaže v maľovaní na chodník. Z našej skôlky sa zúčastnili deti z triedy lienok: Simona Sipľaková, Katarína Michalková, Veronika Mikitková, Karla Nienaber, Viktória Gaľová, ktoré svojou kresbou obsadili pekné 1.miesto. Gratulujeme

 

08.06.2018 -Vyhodnotenie  okresnej súťaže Medový štetec - Odborná porota s predsedníčkou Ing. Bibianou Džubákovou hodnotila 120 prác a medzi nimi boli aj práce našej MŠ:1.miesto :Veronika Mikitková - tr.lienok, 2.miesto: Jakub Kaminský-tr.zajačikov

  

08.06.2018- Výlet na Duklu (predškoláci), turistická vychádzka  a grilovačka -Záver týždňa detskej radosti sa trieda zajačikov a lienok zúčastnila výletu na Duklu, kde spoznávali históriu tejto časti okresu. Poprezerali si bojovú techniku, pamätník obetiam 2.sv. vojny. Najkrajším zážitkom bol výhľad z veže na okolie a prírodu. Stredná skupina žabiek a slimáčikov sa vybrala na turistickú  vychádzku s poznávaním prírodných krás. Deti mali vyznačené trasy  značkami  a hľadali predmety na určených stanoviskách. Cestou do MŠ si pozreli vojenskú techniku. A najmladšie deti rybičky, sovičky a motýliky si spravili chutnú grilovačku na školskom dvore, kde nechýbala hudba, zábava a hry. Takto sa skončil veselý týždeň plný zábav a hier. 

  

07.06.2018 -Športová olympiáda - Ďalšou peknou akciou v týždni detskej radosti bola športová olympiáda. Olympiádu sme začali vztýčením olympijskej vlajky, zapálením olympijského ohňa a slávnostným sľubom. Po zaznení olympijskej hymny pani riaditeľka všetkých privítala a slávnostne otvorila olympijský deň. Súťažilo sa v štyroch disciplínach: beh na 20 m, prekážkový beh, hod kométou, skok vo vreci. Traja najlepší v každej disciplíne boli ocenení na víťazných stupňoch medailou, diplomom a vecnou cenou.  V duchu hesla „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“ boli odmenené všetky súťažiace deti medailou i sladkosťou. V závere za povzbudzovania detí si zasúťažili aj pani učiteľky. Celé dopoludnie na športovom ihrisku 1.ZŠ vládla radostná atmosféra a deti odchádzali s dobrým pocitom a úsmevom na tvári. 4. ročník športovej olympiády je úspešne za nami a tešíme sa na ten ďalší.

  

06.06.2018 - Maľovanie na stromy - Tento deň sa celá škôlka zmenila na jedno obrovské farebné mravenisko, plné deti, farieb a hudby. Každý mal v ruke štetec a maľoval na pripravené plochy na kmeni stromov, na fólie, ktoré ožili farbami. Zrazu sa škôlka premenila na rozprávkovú krajinu. Prialo nám aj počasie a dúfame, že nám to vydrží čo najdlhšie.

   

05.06.2018 - Divadlo Gašparko - Vlk a kozliatka - Kto by nepoznal známu rozprávku o vlkovi a neposlušných kozliatkach. Deti sa veľmi tešili na divadelné predstavenie, ktoré sa konalo netradične vonku v prírode. Rozprávka deti zaujala a ponaučením pre nich bolo, ako je múdre  počúvať svoju mamku a neotvárať cudziemu dvere. 

 

04.06.2018 - Spev a recitácia -Od rána v našej MŠ vyhrávala hudba, slniečko svietilo. Tento deň nebol ako každý iný, deti čakalo veľké prekvapenie. Z príležitosti MDD sme pripravili akcie ,,tralala, tralala, básnička s pesničkou sa zahrala." deti prežili pekné dopoludnie. Spev, tanec, hudba a recitácia sa niesli dvorom MŠ. Zúčastnili sa na nej deti zo všetkých vekových skupín. Odmenou bol potlesk, dobrá nálada, skvelé počasie a samozrejme nechýbalo ani sladké pokušenie. deti sa už tešia na ďalší rozprávkový deň, hurá ,,nech žije MDD"

   

01.06.2018 - Zmrzlinový deň - V piatok sme sviatok deti oslavovali v plnej paráde. Už od rána pani učiteľky pripravili pre deti oslavu ich veľkého sviatku, a to vyzdobením školského dvora a hudbou, ktorá ich vítala už od brány. V tento deň sme sa všetci zišli vonku, kde nás čakalo krásne dopoludnie. Medzi detí zavítala Vanilka Zmrzlinková z krajiny Zmrzlinové, ktorá prišla na „Zmrzlinoexprese“. Vanilka sa s deťmi nielen porozprávala, ale priviezla im vynikajúcu zmrzlinu. Neskôr si s deťmi zatancovala na detskej diskotéke a deti sa vyšantili aj na nafukovacom  hrade. Tento deň sa skončil, ale pre deti máme prichystaný „Týždeň detskej radosti“, v ktorom ich čakajú rôzne aktivity.

  


 

 OZNAM

 

Prajeme Vám krásne prežitie prázdnin, veľa krásnych chvíľ so svojimi rodičmi, starými rodičmi, blízkymi a priateľmi. Veľa slnka i vody, príjemných zážitkov bez zranenia a nehody, mnoho kamarátov a letnej pohody, tešíme sa na vás v novom školskom roku.

kolektív MŠ
 
 
 

Pre rodičov