OKTÓBER

14.10.2017 18:59

23.10.2017 - Jesenné variácie - Jeseň je veľmi bohatá na rôzne prírodniny, s ktorými sa dá pracovať tvoriť. Dozrieva ovocie, zelenina lesné plody, huby, orechy, opadávajú listy zo stromov. Deti 2 a 3 triedy našej MŠ účelne využili tento materiál. Rôznymi technikami vyrábali šarkany, ježkov, myšky, jabĺčkové stromy, dotvárali tekvice, prezentovali rôzne jesenné variácie kde sa dokonale prejavila ich fantázia a tvorivosť. Hotovými výrobkami si vyzdobili šatne, triedy a chodby.

    

19.10.2017 - Deň jabĺk - si pripomenuli deti s p. učiteľkami v 2 a3 triede. Spoločne si zarecitovali básničky a zaspievali pesničky o jabĺčkach. V triede si pripravili výstavu jabĺčok, ktoré si deti  doniesli so sebou z domu a niečo doplnili aj p. učiteľky a vybrali najkrajšie jabĺčko. Z voňavých a sladkých jabĺčok si pripravili jabĺčkové hody z ktorých sa deti veľmi tešili. Neskôr si deti jabĺčka modelovali, maľovali, kreslili, dotvárali a urobili výstavu prác v šatňách.

 

 Na toto pekné  jesenné odpoludnie sa z deti výtvarného krúžku stali ozajstní maliari. Pod vedením pani učiteliek maľbou  pekných obrázkov spestrili areál materskej školy. Pracovali s veľkou radosťou a tešili sa z toho, že obrázkami potešia všetky deti. Zábery z práce deti si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

 

15.10.2017 - Jeseň n materskej škole -Jeseň prišla ako víla, stromom vlasy zafarbila. Teraz má už klobúk zlatý, červené a zlaté vlasy. Farebná jeseň sa nám veľmi páči a tak sme si ju zavolali aj do našej materskej školy. Veľmi rada prišlá k nám, aby nám pomohla skrášliť našu materskú školu.  V spolupráci s rodičmi sme  pripravili  výstavku ovocia , zeleniny a plodov lesa, ktorú dotváraju  rôzne druhy výtvarných prác s jesennou tematikou. Škôlka sa tak premenila na jedno krásné jesenne kráľovstvo.

  

13.10.2017 - Divadlo ,,Gašparko" - Tri prasiatka Tento deň sme v našej MŠ veľkým potleskom privítali obľúbené divadlo Gašparko s rozprávkou ,,Tri prasiatka“, z ktorej deti mali veľký zážitok a zároveň ponaučenie o tom, že byť lenivý sa nevypláca. Najstaršie prasiatko Ňaf bolo starostlivé a pracovité, no jeho mladší braček Ňif a sestrička Ňuf boli leniví, najradšej zo všetkého sa iba hrali, alebo len tak vylihovali v posteli. Ňafko sa o svojich súrodencov staral, pripravoval im jedlo, no keď ich poprosil o pomoc, tak sa z neho vysmiali. Preto od svojich súrodencov odišiel a postavil si svoj vlastný domček z tehál. Ňuf si postavila domček zo slamy, Ňif z dreva, ale keď prišiel vlk, tak im domčeky rozfúkol. Prasiatka rýchlo utekali k najstaršiemu bračekovi a prosili ho, aby im zachránil život pred zlým vlkom. Ňafko ich pustil dnu a vlka tak vyplašil, že už nikdy viac sa nevrátil. Až vtedy si Ňuf a Ňif uvedomili, že ich starší braček mal naozaj pravdu. Poďakovali mu, že im zachránil život a ospravedlnili sa, že mu nechceli pomáhať. Odvtedy si všetky tri prasiatka Ňif, Ňuf a Ňaf spokojne žili v domčeku a pomáhali si. 

 

  

3.10.2017- Turistická vychádzka - 2.-3.trieda Deti zajačikovej a lienkovej triedy sa vybrali na turistickú vychádzku. bolo pravé jesenné počasie vhodné na zber jesenných plodov gaštanov, žaluďov, bukvíc, šušiek , šipiek a prekrásne sfarbených jesenných listov. Pod nohami im šušťalo jesenné lístie, v ktorom mali možnosť pozorovať rôzné druhý húb. Domov sa vracali dobré naladení a s nádielkou jesenných plodov na ďalšie dotváranie v triedach.


 

 OZNAM

 

Prajeme Vám krásne prežitie prázdnin, veľa krásnych chvíľ so svojimi rodičmi, starými rodičmi, blízkymi a priateľmi. Veľa slnka i vody, príjemných zážitkov bez zranenia a nehody, mnoho kamarátov a letnej pohody, tešíme sa na vás v novom školskom roku.

kolektív MŠ
 
 
 

Pre rodičov